úklid MČ P5

Příloha odpovědi:

Interpelace:

Vážený pane starosto,

první jarní sluníčko odhalilo smetiště, které vzniká pod mosty na silnici k Barrandovu a je velmi dobře vidět z tramvaje při jízdě mezi stanicemi Hlubočepy a Geologická.

Žádám Radu MČ, aby zajistila úklid těchto prostor, pokud jsou svěřeny MČ, nebo vyzvala jejich majitele, aby úklid neprodleně zajistil.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 27. 3. 2014

Odpověď:

Vážený pane doktore,

odpovídám na Vaši interpelaci vznesenou na jednání zastupitelstva dne 27. 03. 2014 ve věci úklidu MČ Praha 5.

Ve Vámi zmiňované lokalitě proběhlo dne 8. 4. 2014 místní šetření, které prováděl Odbor správy veřejného prostranství v součinnosti s Městskou policií.

Na základě zjištění, že byl porušen zákon č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze, ve znění pozdějších předpisů, kde se stanoví povinnosti vlastníka udržovat na pozemku pořádek
a čistotu a dbát, aby nebyl narušen vzhled životního prostředí městské části, byly vypracovány výzvy k nápravě.

Majitelé dotčených pozemků byli vyzváni k  úklidu a k údržbě svých pozemků – vysbírání veškerého odpadu nejpozději do 30 dnů ode dne doručení výzvy.

Po uplynutí lhůty bude provedena kontrola pracovníky Odboru správy veřejného prostranství ÚMČ Praha 5.