příspěvkové organizace

Interpelace:

Interpelace II.

Vážený pane starosto,

příspěvkové organizace vykonávající činnost škol léta používají příspěvek zřizovatele i na částečnou úhradu platů a odměn. Údaje o těchto částkách se neobjevují ani v rozpočtu MČ ani v závěrečném účtu, jen v interních statistikách jsou uváděny jako „schválený rozpočet“. Žádám proto o sdělení, jaké částky z příspěvku na provoz jednotlivé výše uvedené příspěvkové organizace použily na platy, odměny z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr a příslušné odvody v letech 2011, 2012 a 2013.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 19. 12. 2013

Odpověď:

Vážený pane doktore,

odpovídám na Vaši interpelaci vznesenou na jednání zastupitelstva dne 19. 12. 2013 ve věci příspěvkových organizací.

V příloze naleznete tabulky s Vámi požadovanými údaji za roky 2011 a 2012. Údaje za rok loňský budou k dispozici v prvním březnovém týdnu.

Sloupec rozpočet obsahuje částky, které byly Zastupitelstvem MČ Praha 5 schváleny dle finančních plánů jednotlivých příspěvkových organizací zřizovaných MČ Praha 5.
Během každého roku může docházet k přesunům mezi jednotlivými položkami rozpočtu dle aktuálních potřeb.

V případě nedostačujícího objemu finančních prostředků na účtu 521 jsou tyto, v nutných případech (např. sezonní práce), navýšeny převodem v rámci položek, eventuálně účtů školy.

Finanční prostředky uvedené pod účelovými znaky jsou postupně schvalovány RMČ P5, ZMČ P5 během roku.