Informační centrum

Interpelovaný:
Ing. Miroslav Zelený

Interpelace:

Kdo jsou partneři, kdo pořádá „Pobyt pro seniory na Orlíku“?

Vážený pane starosto,

pod vaší záštitou Informační centrum Praha 5 ve spolupráci s partnery zprostředkovává od září 2013 pobyt pro seniory na Orlíku.

V této souvislosti mám následující dotazy:

1)      Kdo jsou partneři Informačního centra, které je zřizováno MČ Praha 5? Je pravdou, že akci platí politická strana Uzdravme naší politiku, jejíž jste členem?

2)      Podílí se MČ ať už přímo čí nepřímo (např. platy za práci zaměstnanců Informačního centra Praha 5) finančně na vámi zaštiťované akci?

3)      Jaké další akce tohoto typu Informační centrum Praha 5 zprostředkovává a s jakými partnery?

Prosím o odpověď na každou z otázek.

V Praze dne 12. 9. 2013

RNDr. Jan Martinec, CSc., zastupitel za Stranu zelených

Odpověď:

Vážený pane doktore,

odpovídám na Vaši interpelaci vznesenou na jednání zastupitelstva dne 12. 9. 2013 ve věci

Informačního centra Prahy 5 a pobytu pro seniory na Orlíku.

Předně bych rád uvedl, že má záštita nad akcí je záštitou osobní. Oficiálním pořadatelem akce je hnutí UNP. Jedná se o prospěšnou a nekomerční akci.

Informační centrum Prahy 5 o.p.s., které je příspěvkovou organizací městské části,
je partnerem této akce, jelikož poskytlo možnost, kam například mohou senioři donést své přihlášky. Má to i logiku v tom, že informační centrum v poslední době vyvíjí mnoho dalších aktivit, které jsou zaměřeny na volnočasové aktivity seniorů (akce 60+ apod.).
Stejným způsobem přistupuje informační centrum i k jiným akcím, které jsou určené pro obyvatele MČ Praha 5 (Cyklozvonění, Zažít město jinak, Klamoklání atd.).

MČ skutečně tuto aktivitu nefinancuje. Zaměstnanci IC takto přistupují k desítkám či stovkám podobných aktivit různých sdružení, spolků, organizátorů i soukromých společností.

Pokud někdy informační centrum skutečně navštívíte, tak na první pohled narazíte na obdobnou propagaci (spolupráci) s desítkami subjektů (letáky a plakáty ve výloze i uvnitř informačního centra, poradenství personálu).