Geosan Sigma

Interpelace:

Interpelace

Vážený pane starosto,

developerský projekt firmy Geosan Sigma na Malvazinkách je nyní předmětem velkého zájmu veřejnosti. Zastupitelstvo MČ Praha 5, převahou hlasů koaličních zastupitelů, schválilo smlouvu s touto firmou v roce 2006. Na webových stránkách MČ se o tomto případu pouze dočteme, že „Usnesení Zastupitelstva městské části Praha 5 z let 1995 – 2007 jsou k dispozici v Kanceláři městské části, organizační oddělení, Štefánikova 15.“

Žádám, aby usnesení k tomuto případu bylo zveřejněno na webu MČ.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 20. 6. 2013

Odpověď:

Vážený pane doktore,

odpovídám na Vaši interpelaci vznesenou na jednání zastupitelstva dne 20. 6. 2013 ve věci zveřejnění „usnesení Zastupitelstva městské části Praha 5 ve věci schválení smlouvy se společností Geosan Sigma-developerský projekt na Malvazinkách“.

Na výše uvedeném jednání zastupitelstva byl předložen materiál č. 49, který se dotýká Vámi uvedené věci. Zastupitelstvo mimo jiné schválením bodu II. tohoto materiálu vzalo
na vědomí, „že si je vědomo smluv uzavřených vedením MČ Praha 5 v roce 2006, které jsou přílohou“.

Příloha obsahovala Nájemní smlouvu a všechny dodatky uzavřené městskou částí se společností GEOSAN SIGMA, s.r.o., vztahující se k příslušnému developerskému projektu
a Smlouvu o uzavření budoucích smluv kupních na pozemky a o převodu vlastnictví bytových jednotek s totožnou společností.

Výše uvedeným zařazením do materiálu na zastupitelstvo došlo k faktickému zveřejnění těchto smluv.

Pro případ, že Vám jde o znění dotčeného usnesení 35/27/2006, přikládám toto k této odpovědi a dojde též k jeho uveřejnění v odpovědi na Vaši interpelaci na stránkách městské části.

Vážený pane doktore, doufám, že uvedená forma zveřejnění je pro Vás dostačující.