Sociální byty, Medifin a.j.

Datum interpelace:
20. 06. 2012
Datum odpovědi:
13. 07. 2012
Interpelující:
Růžena Peterková
Interpelovaný:
MUDr. Radek Klíma
Příloha interpelace:
Příloha odpovědi:

Interpelace:

I n t e r p e l a c e

Prostřednictvím pana starosty MUDr. R. Klímy žádáme o vyjádření k následujícím bodům:

• Počty a lokalitu sociálních bytů pro sociálně slabé občany. Stále opakovaný dotaz, a proto podávám písemně.
  • Průběžná informace na jednání zastupitelstva – chybí také ve věci konání a výsledků práce Městské i České policie.
  • Dále naprosto postrádám informace ředitele Medifinu o průběžných pracích v ZZ Kartouzská na jednání Zastupitelstva MČ Praha 5. Žádám o informaci, kdy jednání zastupitelstva navštíví a osobně nás bude informovat o celkovém postupu prací v ZZ Kartouzská.

Žádám o písemnou odpověď v zákonné lhůtě.

Růžena Peterková

Odpověď:

Vážená paní zastupitelko,

zastupitelstvo MČ Praha 5 dne 3. 4. 2012 přijalo návrh na rozdělení bytových domů v majetku městské části. Je plánováno, že MČ si ponechá 10 domů celkem s 286 byty.
Jedná se o domy Plzeňská 209, 211, 213 a 215/Nepomucká 2 a 4 („Domy města Košíř“),
dále Plzeňská 174 („Vila Ada“), Nádražní 82, Mrázovka 11 a Zubatého 10 (DPS/CSOP). Uvolněné byty v těchto domech jsou předávány bytové a sociální komisi pro přidělení žadatelům o pronájem bytu především ze sociálních důvodů. Dále u 24 domů s 298 byty
se bude ještě posuzovat, zda budou ponechány v majetku městské části, či budou navrženy k prodeji.

Pokud se týká převážně malometrážních bytů, dříve označovaných jako byty zvláštního určení (z toho je 31 bytů v DPS Zubatého 10), má jich v současné době MČ celkem 70.
Jejich nájemci jsou starobní a invalidní důchodci. Nájemné v těchto bytech je stanoveno
na 40 Kč/m2/měs.

Předložení Zprávy o činnosti Městské policie hl.m. Prahy (Ředitelství MP Praha 5) za rok 2011 a Zprávy o činnosti Policie ČR (OŘ Praha II) za rok 2011 do Rady MČ Praha 5
a následně do zastupitelstva MČ Praha 5 je plánováno na podzim 2012. Projednání těchto zpráv se na zasedání ZMČ zúčastní rovněž ředitel Obvodního ředitelství MP P5 a ředitelka OŘ PČR Praha II.

Ve věci účasti ředitele společnosti Medifin a.s. Ing. Luptovského na zasedání Zastupitelstva
si Vám dovoluji sdělit následující:

v současné době je zpracováváno právní stanovisko ke všem historicky uzavřeným smlouvám se společností Medifin a.s. Ihned po jeho dokončení a vyhodnocení zjištění v předmětném stanovisku učiněných, bude zahájeno jednání se společností Medifin a.s. o uvedení smluvních vztahů do takové podoby, která by Městské části dávala elementární jistotu v jejím postavení v rámci těchto vztahů. Dalším cílem jednání je ověření platnosti historicky daných závazků společnosti Medifin a.s.

Ihned po vyjasnění si vzájemných závazků a získání výše uvedené jistoty bude nanejvýš vhodné, aby společnost Medifin a.s. informovala Zastupitelstvo o postupu prací a dalších budoucích záměrech.

MUDr. Radek Klíma

starosta MČ Praha 5