náklad.nájemné

Interpelace:

Interpelace

Vážený pane starosto,

již několikrát jsem v interpelaci žádal o sdělení, jaké bylo v roce 2010 průměrné nákladové nájemné na jednotku plochy v bytech MČ bez započtení odpisů a se započtením odpisů a čím bylo způsobeno jeho neuvěřitelné navýšení proti roku 2009. Jen připomínám, že nákladové nájemné se meziročně zvýšilo údajně více než dvakrát!  Vyčerpávající informaci jsem se z odpovědí nedozvěděl, protože uváděné důvody uvozené slovy „zejména…“, „např.…“,  „apod.…“ by zdůvodnily maximálně jeho poloviční zvýšení. Chápu, že roky 2009 a 2010 spadají především do působnosti minulé rady a předpokládám, že stávající rada postupuje v této oblasti zodpovědněji. Proto žádám o sdělení, jaké bylo v roce 2011 průměrné nákladové nájemné na jednotku plochy v bytech MČ bez započtení odpisů a se započtením odpisů.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 24. 1. 2012

Odpověď:

Vážený pane doktore,

k Vaší žádosti o informaci, jaké bylo v roce 2011 průměrné nákladové nájemné na jednotku plochy v bytech MČ bez započtení odpisů a se započtením odpisů, Vám sděluji následující:

Nákladové nájemné za rok 2011 činí 57,7 Kč/m2/měsíc a to bez odpisů.  Za rok 2011 nejsou uplatněny v nákladech hlavní ani zdaňované činnosti žádné odpisy majetku. Daňové odpisy (evidované pouze mimoúčetně pro majetek využívaný v rámci zdaňované činnosti) budou zpracovány k datu podání daňového přiznání tj. k 31.03.2012.

MUDr. Radek Klíma

starosta Městské části Praha 5