EkoMotol

Interpelace:

Interpelace

Vážený pane starosto,

MČ Praha 5 pronajala pozemky v Motole o výměře přibližně 150 000 m2, tedy 15 ha, firmě EkoMotol CZ, s. r. o., která zde evidentně provozuje skládku. Z dodatku k nájemní smlouvě plyne, že tento obrovský pozemek byl firmě pronajat za symbolickou částku 100,- Kč za rok. Vzhledem k tomu, že se jedná o naprosto neuvěřitelnou podporu soukromého podnikání (pokud se ovšem nejedná o něco jiného), žádám o:

1. Nájemní smlouvu včetně všech dodatků.
  2. Všechna usnesení Rady MČ Praha 5 k této záležitosti včetně dokladů, které byly na Radě projednávány.
  3. Doložení kdy a jak byl záměr pronájmu zveřejněn nebo na základě jakého řízení byla jako nájemce vybrána firma EkoMotol CZ, s. r. o.,

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 11. 10. 2011

Odpověď:

Vážený pane doktore,

k Vašim třem otázkám ohledně pronájmu pozemků firmě EkoMotol CZ uvádím:

1)   Nájemní smlouva včetně dodatků je pro Vás připravena k nahlédnutí na odboru obchodně správním ÚMČ Praha 5, který agendu pronájmu převzal.

2)   Všechna usnesení rady MČ Praha 5, jsou přístupna na webových resp. Intranetových  stránkách ÚMČ, případně také k nahlédnutí na odboru obchodně správním ÚMČ Praha 5, který agendu pronájmu převzal.

3)   Záměr pronájmu pozemků byl zveřejněn v září 2003 na úřední desce ÚMČ Praha 5. Na zveřejněný záměr nebyla podle podkladů předložena jiná nabídka na využití pozemků.  RMČ Praha 5 tedy schválila záměr pronájmu pozemků jediné společnosti která o pronájem požádala.