poradci

Interpelace:

Interpelace na starostu MČ Praha 5 Radka Klímu

Vážený pane starosto.

Na minulém zasedání ZMČ Praha 5 jsem v rámci diskuse otevřel téma o Vašich poradcích a také poradcích jednotlivých členů rady. Jsou mi bohužel neznámí a jelikož mají vliv na chod radnice, rozhodování členů Rady a jsou placeni z peněz MČ Praha 5, rád bych o nich věděl více než jen to, že se tady občas objevují.

Žádám všechny členy Rady MČ Praha 5, kteří využívají služeb poradců a Odbor Kanceláře MČ Praha 5 o zveřejnění kompletních informací:

1. Jmenný seznam poradců – fyzických osob – zaměstnaných na MČ Praha 5, DPČ, DPP, či jinou formou byť i jednorázově smluvně, a jejich náplň práce a kompetence.
  2. Jmenný seznam právnických osob poskytujících poradenství (právní či jiné) členům Rady MČ Praha 5, náplň smluvního vztahu a výši odměny za provedenou službu či služby.
  3. Jmenný seznam fyzických osob a právnických osob, které poskytly či poskytují externí služby hrazené z rozpočtu MČ Praha 5 Odboru Kanceláře městské části Praha 5.

Věřím, že pro efektivní a hospodárný chod radnice informace o poradcích a poskytovatelích právních služeb občanům Prahy 5 odtajníte, což by bylo také v souladu se sliby, které jste učinili před volbami do ZMČ Praha 5. V této souvislosti bych se také rád dozvěděl, kde naleznou občané na webu MČ Praha 5 informace o zveřejňování všech veřejných zakázek včetně jejich průběhu a důvodových zpráv?

Děkuji,

Ing. Martin Frélich, člen zastupitelstva

Odpověď:

Vážený pane inženýre,

Rád odpovím na Vaše otázky.

1. Členové rady městské části Praha 5 využívají služeb následujících poradců:

Mgr. Zdeněk Fiala, poradce starosty pro oblast kultury

Ing. Pavel Richter, poradce starosty pro oblast sportu

Jana Žežulková, poradce 1. Zástupce starosty Ing. M.Zeleného na úseku finančního hospodářství.

JUDr. Vladimír Kremlík, poradce zástupce starosty JUDr. P.Lachnita v oblasti hospodaření s maj. obcí, oblasti sociál. politiky  a zajišťování veřejného pořádku.

Ing. Jana Klikarová, poradce zástupce starosty JUDr. P.Lachnita pro oblast prevence kriminality.

PhDr. Milan Kudrys, poradce člena rady J.Nedvěda pro oblast obchodních aktivit.

Milan Novák, poradce člena rady J.Nedvěda pro oblast kontroly veřejného prostranství OBS

Michal Stejskal, poradce člena rady Michala Šestáka pro oblast kultury a školství.

Poradci členů rady nemají žádné kompetence.

1. Členové rady městské části Praha 5 nevyužívají služeb právnických osob jako poradců.

1. Z rozpočtu Kanceláře městské části Praha 5 jsou hrazeny pouze náklady na poradenské služby plynoucí ze smluv s Mgr. Zdeňkem Fialou a Ing. Pavlem Richterem, kteří jsou uvedeni v bodu 1.

1. MČ Praha 5 postupuje při zveřejňování veřejných zakázek v souladu se zákonem
    č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů. Vyhlášení podlimitních veřejných zakázek je vždy schvalováno Radou MČ Praha 5. Všechna tato usnesení jsou tedy dálkově přístupná prostřednictvím webových stránek MČ Praha 5.

Postup při zveřejňování zakázek malého rozsahu, tj. zakázek zadávaných mimo režim zákona, je v současné době připravován v rámci tvorby nového vnitřního předpisu, který upraví pravidla při organizaci veřejných zakázek a stanoví i způsoby jejich publikování.

Jako podklad pro zpracování této interní normy budou sloužit výstupy z právě dokončované procesně-organizační analýzy ÚMČ Praha 5.

MUDr. Radek Klíma