Programové prohlášení

MUDr. Radek Klíma

Interpelace:

V Praze dne 3. Května 2011

Interlepace na starostu MUDr.  Radka Klímu ve věci programového prohlášení rady MČ Praha 5

Vážený pane starosto,

již téměř půl roku  vedete Radu městské části Praha 5. Přesto jsme se dosud nedozvěděli, co chcete pro občany naší městské části udělat, jaké jsou plány jednotlivých radních.  Považuji za zcela nevhodné, že jste dosud nepředložili programové prohlášení rady, abychom nejen věděli co v průběhu tohoto volebního období chcete udělat, ale abychom mohli i kontrolovat,  zda vaše plány a vize se naplňují. Mimo to jsem rovněž toho názoru, že každý dobrý manažer  a hospodář  či kdokoliv na řídící pozici musí mít vyhotoven plán své činnosti tak, aby mohl efektivně řídit a kontrolovat své kolegy a podřízené. Nekoncepčních a chaotických kroků jako například reorganizace úřadu před tím než jsou známy výsledky personálního auditu (jen víme, že bude stát 420.000 kč) a  procesně –organizační analýzy  ze dokonce 2.340.000 Kč si myslím již bylo dost.  Žádám vás proto, abyste urychleně jako rada vypracovali a předložili ke schválení zastupitelstvu městské části programové prohlášení rady. Zároveň vás žádám o vysvětlení, proč rada své programové prohlášení ještě nevytvořila.

Děkuji za odpověď

Bc. Lukáš Herold

Předseda kontrolního výboru MČ Praha 5

Odpověď:

Vážený pane Herolde,

k Vaši interpelaci ze dne 3. 5. 2011 uvádím následující:

Rada MČ části velmi odpovědně pracuje na svém programovém prohlášení ode dne svého ustanovení. Vzhledem k faktu, že jde o nejzákladnější dokument každé rady, přistoupili jsme ke zpracování se vší vážností a odpovědností. Jsem přesvědčen, že termín, kdy bude programové prohlášení finalizováno a předloženo zastupitelstvu MČ Praha 5 je správný.

Programové prohlášení rady MČ pro období 2011 až 2014 bude předloženo zastupitelstvu městské části Praha 5 dne 28.6.2011.