Švédská 8

Interpelace:

Interpelace č. 2

Vážený pane 1. zástupce starosty,

v interpelaci ze dne 29. 7. 2010 jsem žádal o prověření okolností úprav domu a o přístavbu podzemních garáží ve Švédské ulici 635/8, Praha 5. Nemohu přijmout konstatování, že „stavba probíhá v souladu s ověřenou stavební dokumentací pro stavební povolení a příslušnými stanovisky dotčených orgánů“. Například z rozhodnutí stavebního odboru je zřejmé, že stavba podzemních garáží není prováděna v souladu s ověřenou dokumentací pro stavební povolení a že byla povolena bez vyjádření dotčených majitelů sousedních nemovitostí. Stavba ani neprobíhá podle harmonogramu, například není dodržena lhůta 30 dní pro otevření výkopu a k dnešnímu datu je výkop otevřen bez jakéhokoli dalšího zabezpečení již 67 dní, teprve včera začal být zasypáván.
Proto znovu žádám o prověření, zda tato výstavba
1.      byla řádně povolena a zda byly dodrženy zákonem předepsané postupy a lhůty;
2.      nepoškozuje oprávněné zájmy vlastníků sousedních pozemků a nemovitostí, například zda plánovaná výstavba garáží na pozemku parc. č. 3324 nemůže způsobit narušení stability svahu, destrukci rodinného domu č. p. 839 a tím i ohrozit zdraví a životy osob v domě i v okolí.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel
V Praze dne 16. 9. 2010

Odpověď:

Věc: Odpověď na interpelaci ve věci Švédské 8

Vážený pane doktore,

k vaší opětovné interpelaci mohu sdělit:

K bodu č.1  – zda byla stavba řádně povolena:

Ze seznamu dokladů (str. 3 a 4 přílohy) lze konstatovat, že stavba byla řádně projednána a povolena.

K bodu č.2 – zda plánovaná výstavba garáží na poz.č.parc.3324, Sm., nemůže způsobit narušení stability svahu:

Z výše citovaného seznamu je zřejmé, že stavební úřad se touto otázkou zabýval a součástí projektkové dokumentace byl mimo jiné inženýrsko-geologický průzkum pro pozemek 3322, 3324 a posouzení výkopových prací, vše vypracováno oprávněnou osobou (viz položka k), l), m) přiloženého seznamu dokladů.

Celý spis ve věci byl na základě odvolání účastníků řízení dne 11.8.2010 postoupen Odboru stavebnímu MHMP k přezkoumání a rozhodnutí, a proto prvoinstanční stavební úřad i účastníci řízení musí vyčkat rozhodnutí nadřízeného orgánu ve věci.

Na průběh odvolacího řízení se účastníci řízení mohou informovat na odboru stavebním Magistrátu hl.m.Prahy, Jungmannova 29, Praha 1.

S úctou

Ing. Petr Horák

Příloha: Zaslání spisu Odboru stavebnímu MHMP k přezkoumání rozhodnutí a předkladu odvolání.