Průzkumy veřej.mínění

Interpelace:

Zveřejnění průzkumů veřejného mínění

Pan
Michal Šesták, radní MČ Praha 5 (ČSSD)

V Praze 16. 3. 2010

Interpelace ve věci zveřejňování průzkumů veřejného mínění

Vážený pane radní,

Městská část Praha 5 utratila již stovky tisíc Kč za průzkumy veřejného mínění. Výsledky těchto průzkumů, ač pořízené za peníze daňových poplatníků, stále nechce z neznámého důvodu žádným způsobem zveřejnit.

Ve vaší odpovědi na moji předchozí interpelaci týkající se této věci tvrdíte, že nelze průzkumy zveřejnit z důvodů “značné datové obsáhlosti těchto průzkumů v případě jejich scanování a umisťování na webové stránky“. Není mi zcela jasné, z jakého důvodu počátkem 21 století mluvíte o „scanování“. Předpokládám, že za zmíněné stovky tisíc korun je vámi vybraná firma schopna dodat výsledky průzkumů v elektronické formě.

Žádám vás proto znovu o následující odpovědi:

Dostáváte průzkumy veřejného mínění v elektronické formě?
          Pokud ne, vyžádáte si nyní jejich dodávání v elektronické formě?
          Pokud ne, proč nechcete zpřístupnit veřejnosti něco, co je velmi draze pořizováno z veřejných peněz?
          Pokud ano, kdy a jakým způsobem budou průzkumy zveřejněny (předpokládám, že datové objemy již nebudou překážkou).

Předseda politického Klubu Strany zelených ZMČ P5

jan.martinec@zeleni.cz

Odpověď:

Pan

Člen ZMČ Praha 5

Interpelace: Výzkumy veřejného mínění

Pane zastupiteli,

na interpelaci, kterou jste vznesl, jsme již odpověděli a to i osobním jednáním na Vaši žádost, mezi vedením KMČ, Vámi a panem zastupitelem Fottem.
Znovu proto sděluji, že do výzkumů veřejného mínění je možné nahlížet kdykoliv, stejným způsobem, je však nutné si dohodnout termín schůzky s mou asistentkou.

Děkuji a jsem s pozdravem

Michal Šesták
                                                                                                                                             zástupce starosty