Lety vrtulníkem

RNDr. Jan Martinec, CSc.
Interpelovaný:

Interpelace:

Létání vrtulníkem za peníze městské části

pan
starosta Městské části Praha 5

V Praze dne 9.9. 2009

Interpelace ve věci zbytečných výdajů MČ Praha 5 – létání vrtulníkem

Vážený pane starosto,

v loňském i letošním roce jste zorganizoval a platil z městské kasy zbytečnou akci, při které se mohli občané Prahy 5 proletět vrtulníkem.

Žádám o:
          vyčíslení celkových nákladů na tyto akce a

odpovědi na otázky:
          kolik lidí se během těchto akcí vrtulníkem proletělo,
          kterým usnesením Rady MČ bylo o těchto akcích rozhodnuto?

Předem děkuji za odpověď.

RNDr. Jan Martinec, CSc.
Předseda Klubu Strany zelených ZMČ P5

jan.martinec@zeleni.cz

Odpověď:

Vážený pane doktore,
chtěl bych se ohradit k Vaší formulaci „ …zbytečnou akci, při které se mohli občané Prahy 5 proletět vrtulníkem.“ Vedení radnice je stále napadáno, jak ničí zeleň, kde všude nechalo vystavět domy, jak je navržený územní plán v rozporu se zájmy občanů. Jistě budete souhlasit, že i občané mají právo přesvědčit se, jak to ve skutečnosti je. Nikoli nad mapou, ale přímo ze vzduchu měli obyvatelé Prahy 5 možnost vidět, že naše městská část patří mezi nejzelenější v Praze a mohli sami posoudit záměry městské části.
Na tuto akci byli pozváni i zastupitelé, kteří měli také možnost ze vzduchu posoudit množství zeleně, rozvoj zástavby a návrh územního plánu. Škoda, že jste se nezúčastnil, přesvědčil byste se o zájmu občanů a vyslechl si jejich názory na vzhled Prahy 5. Věřím, že příští rok se zúčastníte a sám si uděláte představu o smyslu této akce.

Akce „Praha z ptačí perspektivy“, včetně financování, byla schválena usnesením RMČ č.34/1167/2008 a 35/1202/2008 (loňská akce) a usnesení 19/549/2009 (letošní akce). Usnesení jsou v příloze interpelace.

S úctou