Stanovisko Magistrátu k interpelacím

Interpelace

Věc: Stanovisko Magistrátu hl.města Prahy k interpelacím

Vážený pane starosto,

chtěl bych vám připomenout, co jste sdělil a zároveň slíbil zastupitelům MČ Praha 5 na 7. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5, které se konalo dne 28.6.2007 v bodu programu číslo 2 nazvaného : Změna Interpelací, jehož předkladatelem byl zastupitel Haissler.

Pří projednávání tohoto bodu jsem uvedl citaci z jednacího řádu zastupitelstva, kdo má právo koho interpelovat na zasedáních zastupitelstva, vzhledem k tomu, že jste vy a další členové Rady MČ Praha 5 interpelovali řadové zastupitele v rozporu s jednacím řádem. Ihned poté jste přerušil jednání zastupitelstva se sdělením, že se poradíte s kanceláří městské části.
Po přerušení jste nám oznámil, a nyní cituji z oficiálního zápisu 7. zasedání ZMČ Prahy 5 – „…že kancelář starosty požádala o stanovisko Magistrát a na příštím zastupitelstvu vás budu informovat o stanovisku nadřízeného orgánu“ – konec citace.

Od té doby uplynul rok a půl a my stále čekáme. Dnes je 11.prosince 2008 a zastupitelům nebylo předloženo žádné stanovisko Magistrátu, jak jste nám slibil v červnu 2007.

Žádám Vás proto o písemnou odpověď včetně kopie stanoviska Magistrátu s respektem k zákonem stanovené lhůtě 30 dnů.

V Praze dne 11. 12. 2008

Jiří Metelec, zastupitel

Odpověď:

Vážený pane zastupiteli,

Problematiku interpelací řeší přímo zákon 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze,
§ 51, odst. (3) Člen zastupitelstva hlavního města Prahy má při výkonu své funkce právo
písmeno b):   vznášet dotazy, připomínky a podněty na radu hlavního města Prahy a její jednotlivé členy, na předsedy výborů zastupitelstva hlavního města Prahy, na statutární orgány právnických osob, jejichž zakladatelem je hlavní   město   Praha,   a   na vedoucí příspěvkových organizací a organizačních složek, které hlavní město Praha založilo nebo zřídilo;

Vzhledem k jednoznačnosti zákona nebylo stanovisko Magistrátu hl. m. Prahy zapotřebí.

S úctou