Rekonstrukce Tilleho nám.

Interpelace:

Rekonstrukce Tilleho náměstí – Interpelace na místostarostu P. Horáka

Pane místostarosto,

V rozpočtu MČ Praha 5 je již druhým rokem vyčleněna částka na rekonstrukci Tilleho náměstí na Barrandově.

Táži se Vás, zda bude tato částka v letošním roce již čerpána a tolik potřebná rekonstrukce Tilleho náměstí proběhne.

Pokud ano, tak kdy a v kolika fázích. V odpovědi žádám přesný rozpis včetně rozpoložkování nákladů na tuto akci.

Děkuji za včasnou odpověď.

V Praze dne 26.6.2008

Odpověď:

Vážený pan
Ondřej Gál
Člen ZMČ Praha 5

V Praze dne 9. července 2008

Odpověď na interpelaci - rekonstrukce Tilleho náměstí na Barrandově

Vážený pane,

v současné době jsou ze schváleného rozpočtu Odboru městské zeleně z kapitoly 0205, § 3745, položky 6121 - „Tilleho náměstí – rekonstrukce“ čerpány finanční prostředky na zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení dle smlouvy o dílo 8/0/KTA/08 s firmou SPECTA, s.r.o. V tuto chvíli se čeká na vyjádření DOSS pro následné zahájení stavebního řízení.

Společně s projektem rekonstrukce Tilleho náměstí je připravována výstavba podzemních velkoobjemových nádob na tříděný odpad jako nedílná součást celé rekonstrukce, která je koordinována s MHMP. Po vydání stavebního povolení bude započato se samotnou rekonstrukcí náměstí, která bude vzhledem ke svému rozsahu i finanční náročnosti patrně rozdělena do dvou etap.

Vzhledem ke skutečnosti, že projekční fáze rekonstrukce dosud probíhá, položkový rozpočet akce nebyl dosud zpracován. OMZ pracuje na tom, aby první fáze rekonstrukce mohla být zahájena ještě v tomto roce.