Opakovaná interpelace ve věci střetu zajmů

V Praze dne 17.4. 2007

Opakovaná interpelace ve věci střetu zajmů

Vážený pane předsedo,

dne 27.6. 2007 jsem na zastupitelstvu MČ Praha 5 přednesl následující interpelaci:

Vážený pane předsedo,

jistě si uvědomujete, že jste předsedou výboru, který se zodpovídá ze svých aktivit zastupitelstvu a nikoliv radě městské části. Z tohoto důvodu se domnívám, že jste měl na 6. zasedání Z MČ Praha 5 dne 8.6.2007 předložit zastupitelstvu úplné informace o činnosti firmy Farao a Vašich vztazích s firmou Egea v inkriminovaném období.

Zastupitelům jste vysvětlení, proč nepovažujete získání významného majetkového prospěchu, jehož jste se domohl v dvojjediné roli zastupitele a podnikatele za neetickou záležitost, která je založena na střetu zájmů, nepodal a naopak pohrozil právními kroky televizi NOVA a kolegům Gálovi a Budínovi, kteří s Vaším počínáním vyslovili nesouhlas.

Současně připomínám, že při hlasování o prodeji bytového domu č.p. 660 Cetyňská č.o. 5, k.ú. Košíře Ing. Anně Egererové dne 18.3.2004 (předpokládám, že nepopíráte tvrzení, že v té době byla pro Vás osobou blízkou), jste hlasoval pro prodej. Na rozdíl od obdobných případů kolegů Gála a Fořta (ten ale kupoval majetek za hodnotu nemovitosti podle cenové mapy), kteří v uvedených případech deklarovali střet zájmů a hlasování se zdrželi.

Zkuste si představit, jakému postihu by byl vystaven např. zaměstnanec bytového odboru úřadu MČ Praha 5, který by činil totéž co Vy.

Ptám se Vás tedy, zda na základě uvedených skutečností a hlasu svého svědomí hodláte přijmout osobní zodpovědnost a rezignovat na zastupitelský mandát?

Do dnešního dne jsem na svou interpelaci neobdržel odpověď. Hodláte tímto způsobem porušovat i nadále zákon o HLMP?

člen zastupitelstva MČ Praha 5

Odpověď:

Vážený pan
Člen zastupitelstva MČ Praha 5

V Praze dne 17. září 2008

Věc: Interpelace ve věci střetu zájmů

Vážený pane zastupiteli,

Ve střetu zájmů jsem při jednání Zastupitelstva MČ Praha 5 dne 18.3.2004 ani v jiném případě nehlasoval. Proto nevidím důvod, proč bych měl uvažovat o rezignaci na zastupitelský mandát

Omlouvám se Vám za pozdní odpověď na Vaši interpelaci.

Předseda BV MČ Praha 5