Chátrající památkově chráněný objekt

Interpelovaný:
JUDr. Milan Jančík, MBA

Interpelace:

Interpelace na starostu M.Jančíka ve věci chátrajícího památkově chráněného objektu ve vlastnictví hl.m Prahy

Pane starosto,

obracím se na Vás  nejen jako na starostu naší městské části ale i jako na člena zastupitelstva hl.m.Prahy s informací o velmi špatném stavu památkově chráněného objektu – kaple na křižovatce ulic Plzeňská a Za opravnou, která je ve vlastnictví hlavního města Prahy.

Žádám Vás o zahájení jednání s příslušnými odbory MHMP ve věci zajištění rekonstrukce tohoto objektu a následného zpřístupnění veřejnosti.
   Očekávám v období do příštího jednání odpověď na moji interpelaci jejíž součástí bude stav jednání, případně další konkrétní kroky k nápravě současného stavu.

Děkuji za pozornost

Ondřej Gál
                         zastupitel
                        MČ Praha 5

V Praze dne 21.2.2008

Odpověď:

V Praze dne 10. dubna 2008

Věc: Interpelace – Chátrající památkově chráněný objekt

Pane zastupiteli,
kaplička na rohu ulic Plzeňská a Za Opravnou byla zapsána jako kulturní památka v roce 1958, ale v roce 1977  ze seznamu kulturních památek vyjmuta. Vedeme jednání o jejím opětovném zapsání do seznamu kulturních památek.
Kaplička se nachází na pozemku hl.m. Prahy 6/1 k.ú. Motol, který je veden jako ostatní plocha, ale kaplička na pozemku zmíněna není.
Koordinací aktivit spojených s kapličkou byla pověřena pí Jitka Matoušková, předsedkyně Výboru pro životní prostředí, která již zahájila jednání s příslušnými odbory MHMP.

JUDr.Milan Jančík,MBA