Odpověď na interpelaci k Pražské pětce

Datum interpelace:
13. 09. 2007
Datum odpovědi:
12. 10. 2007
Interpelující:
RNDr. Milan Macek, CSc.
Interpelovaný:
Bc. Lukáš Herold

Interpelace:

Interpelace číslo 3

Vážený pane místostarosto Lukáši Herolde,

vřele děkuji za Vaši odpověď na moji interpelaci k Pražské pětce. Mohu-li na ní něco ocenit, pak je to, že je v ní jen jedna hrubá chyba.

V Praze dne 13. 9. 2007

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

Odpověď:

Adresát:
RNDr. M. Macek, CSc.
Datum:
12.10.2007
Vyřizuje/linka:
R. Pavlásková /507
Č.j.:
ZSTH/1/2007/62/rp

Vážený pane zastupiteli,

omlouvám se za chybu, která se vloudila do mé předchozí odpovědi. Mrzí mě však, že devalvujete institut interpelací takto malichernou záležitostí, která by se – pokud byste byl velkorysejší – určitě dala vyřešit elegantnějším způsobem než interpelací. Nicméně mě těší Váš zájem o český jazyk a o jeho psanou úroveň v zastupitelstvu MČ Praha 5. Nezbývá mi, než se k tomuto zájmu připojit a sdělit Vám, že ve Vaší předchozí interpelaci je mnoho hrubých chyb. Jen na okraj Vám doporučuji psát Velikonoce a Vánoce s velkým počátečním písmenem na rozdíl od městské části Praha 5, která se píše s malým m. O čárkách, skloňování či o Vaší větě – naštěstí ale bude za 4 roky bude stát Městskou část Praha 5 pakatel – ani nemluvě. Shrnuto a podtrženo, určitě dbejme na jazykovou úroveň našeho písemného projevu, začněme však každý u sebe – a hlavně, prosím, nebuďme malicherní.

Lukáš Herold
                                                              zástupce starosty