Pamětní deska

Interpelace:

Interpelace

Vážený pane starosto,

často projíždím kolem bývalé „Tatrovky“, tedy kolem jediné zdi, které z ní zbyla a marně vyhlížím, kdy se na ní opět objeví pamětní deska se jmény tatrováků padlých v květnovém povstání roku 1945. Umístění desky bylo od členů Rady opakovaně slibováno již v minulém volebním období. Podaří se zde desku umístit aspoň do 60. výročí tohoto povstání?

Pravicové většině připomínám, že se jednalo o občany Prahy a komunista byl mezi nimi pravděpodobně jen jediný.

V Praze dne 18.11.2004

RNDr. Milan Macek, CSc.

zastupitel

Odpověď:

Vážený pane doktore,

v souvislosti s Vaší interpelací ze dne 18.11.2004 Vám sděluji následující:

Pamětní deska obětem II.světové války Tatry Smíchov, původně umístěná na bývalém

závodě ČKD Tatra-Plzeňská ul., byla sejmuta a uložena ve skladu MČ Praha 5.

V letošním roce na základě projednání v kulturní komisi a usnesením RMČ č.31/874/2004

byla schválena její rekonstrukce a umístění.

Po demolici bývalého závodu Tatra Smíchov po výstavbě KOC nebylo možné desku

vzhledem k jejím rozměrům a hmotnosti vrátit zpět na původní místo. Nové umístění

desky bylo projednáno s Národním památkovým ústavem, odborem památkové péče

Magistrátu hl. m. Prahy a s majiteli objektu Obchodní centrum Nový Smíchov.

Slavnostní znovuodhalení pamětní desky se uskutečnilo dne 17.11.2004 v Den boje

studentstva za svobodu a demokracii na základě usnesení RMČ č.42/1325/2004.

Pamětní deska se nachází na objektu OC Nový Smíchov u vchodu z ul.Plzeňská č.or.6.