7. Různé

číslo usnesení 5/7/2013
Předkladatel: Pavel Michal, Ing. MPA , člen zastupitelstva

Různé

Komise bezpečnostní, prevence kriminality a protidrogová

Bere na vědomí:

1. 1) Radě MČ Praha 5 bylo dne 30.10.2013 pod č. usn. 49/1725/2013 předloženo na vědomí Vyjádření k materiálu – Stanovisko MČ Praha 5 k dokumentu „Protidrogová politika hlavního města Prahy na období 2013 – 2020“, které bylo doručeno Mgr. Janyškové, protidrogové koordinátorce MHMP dne 22.10.2013.

V tomto vyjádření nesouhlasí s dokumentem „Protidrogová politika hlavního města Prahy na období 2013 – 2020“ a zásadně odmítá realizaci aplikačních místností pro uživatele návykových látek. Toto opatření není v souladu se současnou právní úpravou dané oblasti v České republice a zároveň je v rozporu s Jednotnou úmluvou o omamných látkách OSN z roku 1961 – jako je zřízení kontaktního centra s aplikační místností. (V roce 2010 navštívil Českou republiku komisař OSN, který jednoznačně odmítl zřizování aplikačních místností, a to v návaznosti na výše uvedenou úmluvu OSN).

Ve čtvrtek 7. listopadu budou pravděpodobně zastupitelé hlavního města projednávat návrh tzv. Protidrogové politiky hlavního města Prahy na období 2013 – 2020. Rada městské části Praha 5 ale vydala stanovisko, ve kterém s návrhem výslovně nesouhlasí. Radní Prahy 5 zásadně odmítli především návrh budování aplikačních místností pro uživatele narkotik na území Prahy 5.

2) Šestnáct nominovaných z řad policistů, strážníků a členů hasičského záchranného sboru převzalo ve středu 30.10.2013 slavnostní ocenění od vedení radnice Prahy 5 za vzornou službu.

Seznam oceněných:

Policie ČR

• Nadpraporčík Bc. Kamil Benda, vrchní inspektor MOP Barrandov
    • Podpraporčík Mgr. Daniela Široká, zástupkyně vedoucího MOP Smíchov
    • Podpraporčík Jana Brůžková, vrchní asistentka MOP Košíře
    • Major Ing. Jaromír Černý, vedoucí odboru hospodářské kriminality SKPV
    • Nadporučík Bc. Otto Kopáč – vedoucí 2. oddělení odboru obecné kriminality SKPV

Městská policie Prahy 5

• Inspektor Lenka Nyklová
    • Inspektor Ludmila Zedníková
    • Vrchní inspektor Karel Šanda
    • Strážmistr Martin Tkačík
    • Inspektor Pavel Kyrál
    • Vrchní strážmistr Václav Černoch

HZS hl. m. Prahy – stanice č. 7 – Smíchov

• Podpraporčík Michal Sčobák
    • Podpraporčík Petr Nejedlý
    • Podpraporčík Václav Šarboch
    • Podpraporčík Petr Křivský
    • Podpraporčík Stanislav Hošek

Stanovuje:

1. další termín jednání Komise bezpečnostní, prevence kriminality a protidrogové městské části Praha 5 na 10.12.2013.

Poměr hlasování: 7/0/0

nám 14. října 1381/4

Tel.: +420 257 000 511 E-mail: podatelna@praha5.cz

ID datové schránky: yctbyzq