3. Seznámení členů Komise etnické se zájmovou a kulturní činností vietnamské komunity od jejich zástupce pana Pham Huu Uyena.

29/05/2014
Zasedání konané dne 22. 5. 2014 jako řádné
číslo usnesení 4/3/2014
Předkladatel: Bubníková Diana, Mgr., členka zastupitelstva

Pan Pham Huu Uyen seznámil členy Komise etnické se zájmovou a kulturní činností vietnamské komunity. Upozornil na řadu vzdělávacích programů a kulturních akcí, které v rámci této komunity probíhají jak na území hlavního města Prahy, tak po celé České republice. Členové komise se taktéž dozvěděli základní údaje, které jsou s vietnamskou menšinou spojeny např. v ČR dnes fungují tři vietnamské organizace ( Svaz Vietnamců v ČR, Svaz vietnamských podnikatelů a Občanské sdružení vietnamsky hovořících občanů ČR) tyto zmíněné organizace napomáhají zachovat vietnamskou kulturu a tradice v této komunitě a zároveň mají snahu prostřednictvím těchto aktivit co možná nejlépe představit svoje zvyklosti české společnosti.
Po vyslechnutí všech informací byla panu Pham Huu Uyenovi nabídnuta možná spolupráce (poskytnutí prostor) při pořádání kulturních akcí jako např. výstavy, koncerty, taneční vystoupení atd..
Komise etnická

Bere na vědomí:

1. přednesená témata

Hlasování: 6/0/0

nám 14. října 1381/4

Tel.: +420 257 000 511 E-mail: podatelna@praha5.cz

ID datové schránky: yctbyzq

Podrobné kontakty a úřední hodiny