4. Představení činnosti občanského sdružení Slovo 21, které se zaměřuje na zlepšení postavení Romů v české společnosti a dlouhodobě realizuje romské projekty, Martina Horváthová

Zasedání konané dne 7. 11. 2013 jako řádné
číslo usnesení 9/4/2013
Předkladatel: Ulrichová – Hakenová Marie, PhDr., členka zastupitelstva

Vznik občanského sdružení Slovo 21 je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který se poprvé konal v Praze v roce 1999. Sdružení dlouhodobě realizuje romské projekty zaměřené na vzdělávání a zaměstnávání Romů či posilování romské identity. Například mentoringový program, do kterého je zapojena i ZŠ z městské části Praha 5, je zaměřený na přípravu žáků posledních ročníků základních škol. Sdružení se kromě mnoha dalších aktivit zaměřuje na romské rodiče, které motivuje k boji proti segregaci romských žáků v praktických školách.
Komise etnická

Bere na vědomí: