Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

 
 
 

Kalendář

Září 2017

21. 9. 2017, Čtvrtek

Kimono Show

Místo konání: Park Portheimka

Přijďte se podívat na módní přehlídku ?Kimono Show?, která se bude konat ve čtvrtek 21. 9. od 20,00 hod. v parku Portheimka. Akce se koná s podporou Velvyslanectví Japonska. Vstupné je zdarma.

22. 9. 2017, Pátek

(Evropský) Mezinárodní den bez aut

Místo konání: U metra Anděl a ulice Štefánikova

Mezinárodní den bez aut spadá pod týden Evropského týdne mobility, který začíná 16. září. Tento den nám, stejně jako celý týden mobility, poukazuje na jiné alternativy dopravy, hlavně ty ekologičtější, tak i Den bez aut slouží k tomu abychom si uvědomili dopad na životní prostředí právě z výfukových plynů automobilů.

23. 9. 2017, Sobota

Feather tour 2017

Místo konání: Squashparku Cibulka

Cílem projektu je přimět lidi sportovat, zlepšovat se ve hře, zkusit své první zápasy a představit squash široké veřejnosti. Jedná se o amatérské turnaje, kde díky podpoře MČ Praha 5 budou moci děti z MČ Praha 5 startovat zdarma.

Pohádkový les

Místo konání: Zahrada Kinských

Městská část Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství Vás srdečně zvou na akci pro děti - Pohádkový les. Akce se koná v sobotu 23. září od 10 - 17 hodin.

Food Truck Show Prague II.

Místo konání: Smíchovská náplavka

Setkání restaurací na čtyřech kolech tzv. food trucků, které se představí 23.9.2017 na Smíchovské náplavce v Praze. Nejen, že budete moci ochutnat speciality jednotlivých účastníků, ale také budete moci obdivovat nápaditost a kreativitu jednotlivých food trucků s jakou jsou postaveny a vyzdobeny.

26. 9. 2017, Úterý

Slavnostní otevření knihobudky Prahy 5

Místo konání: OC Nový Smíchov

Zástupce starosty Lukáš Herold a radní Martin Damašek si Vás dovolují pozvat na: slavnostní otevření knihobudky Prahy 5 v OC Nový Smíchov (pasáž Štefánikova) v út 26. 9. od 15,00 hod.

28. 9. 2017, Čtvrtek

Napříč Prahou - Přes tři jezy

Místo konání: Císařská louka

Závod Napříč Prahou - Přes 3 jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Plavba kolem Vyšehradu, Národního divadla, pod Karlovým mostem je zakončená na Štvanici.

Sladké baroko v Galerii Portheimka

Místo konání: Galerie Portheimka

Velkolepé hodování v podobě sladkých dezertů, voňavých pečínek a dobových nápojů, to všechno mohou ochutnat mlsné jazýčky Pražanů ve čtvrtek 28. září 2017 od 10 do 17 hodin v parku před Galerií Portheimka na Smíchově.

30. 9. 2017, Sobota

Ukrajinské tradice a život v ČR

Místo konání: Národopisné muzeum Národního muzea, Kinského zahrada 98

V rámci nového cyklu, který pojednává o kulturách vybraných národů žijících na území České republiky, Vám představí formou přednášky a tanečně-hudebního vystoupení celkem 5 různých kultur.

Chilli Fest

Místo konání: Smíchovská náplavka

Druhý ročník festivalu Chilli fest vás zavede do světa koření a méně či více pálivých specialit, představíme vám vaření s různými druhy papriček od klasické maďarské papriky, přes feferonky, jalapeno, peri peri, habanero, tabasco, ancho až po třeba jednu z nejpálivější jolokii.

Říjen 2017

3. 10. 2017, Úterý

Ludus Musicus u sv. Václava

Místo konání: Kostel sv. Václava na Náměstí 14. října

Zveme Vás na koncert Ludus Musicus u sv. Václava, konaného dne 3. 10. 2017. Koncert se bude konat krátce po oslavě svátku českého patrona svatého Václava, a proto je k tomuto významnému dni i tématicky zaměřen. Z těchto důvodů byl místem konání koncertu zvolen kostel sv. Václava na Náměstí 14. října.

7. 10. 2017, Sobota

Dolce Vita

Místo konání: Smíchovská náplavka

Tento festival je největší přehlídkou sladkostí a sladkých jídel. Kromě široké nabídky tradičních koláčů, dortů a buchet budou v nabídce také vafle, donuty, muffiny a palačinky, které doplní kvalitní čokoláda a zmrzlina. Návštěvníci se budou moci těšit také na slaná jídla ve sladkém kabátě, jako jsou například glazovaná, grilovaná a barbecue masa s různými druhy sladkých omáček.

14. 10. 2017, Sobota

Husobraní a Cider fest

Místo konání: Smíchovská náplavka

Návštěvníci se mohou těšit na tradiční i moderně pojaté recepty z husího masa, prodej husích specialit, jako jsou husí játra, husí sádlo, husí paštika nebo foie gras.

19. 10. 2017, Čtvrtek

Andělská matiné

Místo konání: ZUŠ Štefánikova

Zveme Vás na dva odpolední koncerty pro seniory Andělská matiné ve dnech 14. 09. a 19. 10. 2017 v sále ZUŠ Štefánikova 19.

21. 10. 2017, Sobota

Polívkování a Guláše II.

Místo konání: Smíchovská náplavka

Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Podzimní Polívkování navíc obohatí i nejrůznější druhy Gulášů.

27. 10. 2017, Pátek

Feather tour 2017

Místo konání: Squashparku Cibulka

Cílem projektu je přimět lidi sportovat, zlepšovat se ve hře, zkusit své první zápasy a představit squash široké veřejnosti. Jedná se o amatérské turnaje, kde díky podpoře MČ Praha 5 budou moci děti z MČ Praha 5 startovat zdarma.

28. 10. 2017, Sobota

Vepřobraní

Místo konání: Smíchovská náplavka

Podruhé v tomto roce se uskuteční největší vepřové hody, které návštěvníkům nabídnou speciality z vepřového masa (jak tradiční, tak moderní úpravu pokrmů), zabijačkové hody, kynuté buchty, koláče a samozřejmě dobré pivo a cider.

Listopad 2017

7. 11. 2017, Úterý

Výstava Obrazy - grafika- Přes peklo do ráje

Místo konání: Galerie Barrandov

Zveme vás na výstavu Lenky Štepaníkové Obrazy - grafika - Přes peklo do ráje, která potrvá do 30. listopadu 2017.

30. 11. 2017, Čtvrtek

Festival sportu Prahy 5

Místo konání: Klub Motorlet Praha

Festival sportu Prahy 5 je součástí celopražského projektu Festivaly sportu, který v roce 2017 bude realizovat 40 odpolední všestranného pohybu pro děti v různých částech Prahy ve spolupráci s 20 sportovními kluby.

Prosinec 2017

5. 12. 2017, Úterý

Výstava obrazů Souznění s krajinou

Místo konání: Galerie Barrandov

Zveme vás na výstavu obrazů Jany Kučerové Souznění s krajinou, která potrvá do 22. prosince 2017.