Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Vyjádření paní zastupitelky Mgr. Nadeždy Priečinské

Vážený pane redaktore,

dovoluji si reagovat na Váš výše uvedený článek, uveřejněný dne 5.3. 2018 v internetové verzi časopisu Reflex.

V předmětném článku, kde jsem zmíněna jako jeden z členů Zastupitelstva MČ Praha 5, který převzal záštitu nad workshopem “Jak řešit porozvodovou péči o děti”, se vyjadřujete k osobě ing. Hodiny. Předmětnou akci jsem podpořila svoji záštitou, protože jsem to vnímala jako fórum pro výměnu různých názorů na velmi citlivou problematiku porozvodové péče, kterou se zabývám také v rámci výkonu své profese. Považuji za důležité, aby měli lidé možnost vyměňovat si své zkušenosti a názory osobně a případně i v určité konfrontaci na bázi vzájemného respektu a tolerance.

Jelikož se v této oblasti mnohé odehrává pouze v diskuzích na internetu a facebooku a tedy izolovaně v tzv. sociálních (a názorových) bublinách, připadalo mi prospěšné přenést je na fórum veřejné diskuze. Já osobně názory pana Hodiny na péči po rozchodu rodičů nesdílím, ale to pro mě ještě neznamená, že by je nemohl vyjádřit v rámci panelové diskuze jako jeden z mnoha přístupů k řešení sporu rodičů. Pouze tak je lze podrobit konfrontaci a argumentaci těch, kteří zastávají názory jiné. Kultivovanou diskusi, která vede k tříbení názorů považuji za jeden ze základů zdravé společnosti.

Skutečnosti, které o panu Hodinovi uvádíte ve svém článku a které mi dosud nebyly známé však staví celou akci do úplně jiného světla. Extrémní, hrubě urážlivé a agresivní projevy pana Hodiny, o kterých píšete, považuji za nepřijatelné a zásadně je odsuzuji. Tyto souvislosti týkající se jeho prezentace, přesahují hranice svobodného vyjádření odlišného názoru a stávají se vulgární agresí. S ohledem k uvedenému se tedy od uvedené akce distancuji.

Děkuji za Vás článek a prosím o zveřejnění mého stanoviska.

​Priečinská  

Přečteno: 24567x
Publikováno: 07.03.2018, poslední změna: 09.03.2018
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout