Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

V rámci zasedání výboru životního prostředí proběhlo 27. září 2017 veřejné projednání využití pozemku bývalého projektu ?Semmering?

Radnice MČ Praha 5 pozemek na pokraji Prokopského údolí směnila s investorem JRD, aby zabránila výstavbě v ochranném pásmu přírodní rezervace. Nyní společně s místními občany hledá využití pro návštěvníky Prokopského údolí i obyvatele Hlubočep.

„Místní občané na projednání prezentovali své náměty využití plácku a ty se shodovali s představou členů výboru životního prostředí,“ říká předseda VŽP Zdeněk Doležal (ODS) a dodává: „Plácek by měl poskytnout zázemí pro návštěvníky Prokopského údolí, přirozený prostor pro hraní dětí, a zároveň sloužit pro setkávání místních občanů. Jednoduchost a přírodní materiály by pak měly charakterizovat tuto přirozenou vstupní bránu do Prokopského údolí“.

Nyní Radnice MČ Praha 5 nechá zpracovat studii využití pozemku, kde budou zapracovány náměty občanů. Další projednání proběhne v průběhu listopadu.

Publikováno: 03.10.2017, poslední změna: 03.10.2017
Autor: Odbor Kancelář starosty