Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

8. ročník Slavnosti Rumunů v České republice

Sdružení Rumunů v ČR a Moldavská komunita v ČR pořádají v neděli 10. září 2017 od 13.00 hodin osmý ročník Slavnosti Rumunů v České republice. Tento projekt je zorganizován s podporou Ministerstva pro Rumuny ve světě a ve spolupráci s Velvyslanectvím Rumunska v České republice, Velvyslanectvím Moldavské republiky v České republice, Rumunským kulturním institutem v Praze, Národopisným oddělením Národního muzea ČR a Městské části Praha 5.
Slavnost Rumunů je celodenní kulturní událost, jejímž cílem je podpořit tradiční kulturu v rumunské diaspoře, poskytnout Rumunům žijícím v Česku příležitost k setkání a nabídnout příjemnou zábavu s lidovou hudbou a s národní gastronomií.
Letošní Slavnost Rumunů se bude odehrávat na terase Kinského zahrady v Praze 5 po ukončení bohoslužby v rumunštině konané v kostele sv. Michala, který se nachází rovněž v Kinského zahradě. Program slavnosti zahrnuje lidovou hudbu a tance v podání folklórního souboru „Păstrătorii Tradiției“ z města Peciky, župa Arad, Rumunsko a vystoupení sólistů: Roxana Suciu, Miclea Mărioara, Simona Stănilă, Alexandru Abel, Neag Dorin Ioan, Claudia Gina, Gheorghi Anda Maria, Boronean Mădălina Maria. Kromě těchto kulturních pořadů je na programu slavnosti tombola s cenami, dětský koutek, ochutnávka a prodej tradičních specialit rumunské kuchyně.

Přečteno: 33447x
Publikováno: 07.09.2017, poslední změna: 07.09.2017
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout