Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Pozor - důležité

Anketa

Jakou tramvajovou linku ve své pravidelné trase preferujete pro obsluhu Radlic (zastávky Křížová až Radlická)?

Městská část dá podnět na změnu územního plánu pro park Na Pláni

Pracovní skupina pro zadání urbanisticko-krajinářské studie “Na Pláni” strávila jaro a začátek léta hledáním zdravého kompromisu, jak vítězný návrh ze soutěže propojit s představami obyvatel Malvazinek a představami městské části. Na svém čtvrtém zasedání, naplánovaném na 21.6. 2017, by skupina měla odsouhlasit výsledné zadání a předat ho vítězi loňské soutěže, ateliéru Breakpoint.

Architekti pak podrobněji rozkreslí navržené řešení a připraví potřebné podklady, abychom mohli v co nejkratším čase podat podnět na změnu územního plánu. Tento podnět je naplánován k projednání ve výboru územního rozvoje MČ nejpozději koncem srpna, aby pak mohl být v září projednán radou a zastupitelstvem MČ a následně se všemi náležitostmi předán na Magistrát hl. m. Prahy. Změna územního plánu by měla pevně stanovit funkci zeleně pro park na místě plácku a v okolí a dále funkci veřejného vybavení pro školku a její zahradu. Na plochách, kde se uvažuje o stavbě rodinných domů, bude navržen příslušný koeficient míry využití, odpovídající struktuře zástavby rodinnými domy.

Ateliér Breakpoint v mezičase nechal zpracovat analýzy zeminy z hromady na plácku. Podle nich se ukáže, zda je možné zeminu využít k obnově plácku a parku anebo bude nutné ji odvézt na skládku. Odbor správy majetku objednal dvě lavičky, které alespoň prozatím zpříjemní pobyt na plácku.

Publikováno: 14.06.2017, poslední změna: 14.06.2017
Autor: Kancelář starosty