Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Anketa

Jakou tramvajovou linku ve své pravidelné trase preferujete pro obsluhu Radlic (zastávky Křížová až Radlická)?

Česká pošta plánuje prodej unikátní kulturní památky

Osud kostela sv. Gabriela nám není lhostejný! I to dalo najevo informační setkání vybraných zástupců, které proběhlo na půdě ÚMČ Praha 5 dne 8.6.2017, jehož shromáždění inicioval starosta Ing. Pavel Richter (TOP 09).

Jeho pozvání přijali zástupci MČ P5 PhDr. Marie Ulrichová – Hakenová, Mgr. Vít Šolle, Ing. Josef Cuhra, dále pak zástupci České pošty, Národního technického muzea a Ministerstva kultury.

Kostel sv. Gabriela je kulturní památkou v unikátním světovém rozsahu. Současným majitelem je Česká pošta, která se rozhodla dát objekt k prodeji. Veškeří účastníci byli proto obeznámeni s budoucím postupem a záměry prodávajícího.

„ Respektujeme postoj České pošty při prodeji a pevně věříme, že se povede zajistit, aby byl kostel sv. Gabriela co nejvíce využíván pro zájmy veřejnosti,“ shrnuje setkání starosta MČ Praha 5 Pavel Richter.

Celou věc budeme i nadále pečlivě sledovat a informovat občany o aktuálním dění.

Publikováno: 13.06.2017, poslední změna: 14.06.2017
Autor: Kancelář starosty