Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Praha 5 má nového starostu, stal se jím Pavel Richter (TOP 09)

Novým starostou MČ Praha 5 se 30. března 2017 stal Ing. Pavel Richter (TOP 09), který dosud působil jako radní městské části. Stalo se tak poté, co předchozí starosta MUDr. Radek Klíma ten samý den rezignoval na post starosty. Zastupitelé následně dovolili Radu MČ Praha 5 - Pavla Richtera ve funkci radního vystřídal Bc. Martin Damašek (TOP 09), který současně rezignoval na dosavadní funkci předsedy Školského výboru MČ Praha 5.

„Chci městskou část odřídit tak, abychom během relativně krátké doby dokončili rozdělané věci a zároveň připravili nové projekty, na které budou naši následovníci po blízkých volbách navazovat. Budu otevřen všem názorům a diskusím. Starosta je tak dobrý a silný, jako je dobrá a silná rada. Vím, že se mohu na kolegy spolehnout a že komunikace v rámci rady zůstane i nadále tak dobrá, jako dosud,“ říká starosta Pavel Richter a dodává: „Chci poděkovat předchozímu starostovi, Radku Klímovi, za vše dobré, co pro městskou část doposud vykonal.“

Zastupitelstvo MČ Praha 5 zvolilo starostu Pavla Richtera absolutní převahou hlasů – pro volbu hlasovalo třicet, proti čtyři, zdržel se jeden zastupitel, nehlasovali tři zastupitelé.

Složení Rady MČ Praha 5

Přečteno: 79884x
Publikováno: 30.03.2017, poslední změna: 30.03.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout