Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Polívková smršť již popáté na Andělu

Již popáté bude patřit ve dnech 20. - 24. února od 10:00 - 19:00 hodin pěší zóna na Andělu předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci!

Záštitu nad Polívkovou smrští převzala Městská část Praha 5 v čele se starostou MUDr. Radkem Klímou.

Pokud přijdete hned v pondělí 20. února, můžete si dát první polévku na světě, která léčí mrtvici.  Neurolog MUDr. Ondřej Fiala z INEP určil ingredience, které fungují jako nejlepší prevence mrtvice a  Marek Fichtner z Augustine Restaurant z nich poté sestavil recept a uvařil polévku.

Pondělí 20. února

První polévka, která léčí mrtvici:

Marek Fichtner z Augustine Restaurant - cizrnová se šafránem

Sezio Restaurant -  bramboračka

Úterý 21. února

Roman Paulus z Radisson Blu Alcron - bramboro -  pórkový krém

Sezio Restaurant - cibulačka

Středa 22. února

Jan Wiesner z hotelu Marriot - dýňová polévka

Sezio Restaurant - tomatová z pečených rajčat s bazalkou

Čtvrtek  23. února

Patrik Šándor z Umami Sushi - Thajská s kuřecím masem

Jan Hatchbach z Panorama hotel Prague - dršťková z hlívy ústřičné

Antony Kulehsa z Etnosvět restaurace - čočková polévka

Pátek  24. února

Marek Šáda z restaurace Mlýnec - celerový krém

Koupí polévky si nejen pochutnáte a uděláte něco pro sebe a své zdraví, ale i přispějete lidem po cévních a mozkových příhodách, kteří si rehabilitaci v centru ERGO Aktiv nemohou spolufinancovat sami.

Z Polívkové smršti se stal fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Smršť dokonce získala 1. místo Fóra dárců v kategorii Veřejná sbírka 2015.  Jak můžete pomoci vy? Přijďte si dát některou ze skvělých polévek, na stánku si kupte plátěnou tašku s příběhy klientů ERGO Aktiv nebo pošlete DMS za 30 Kč ve tvaru DMS CHUTKZIVOTU na tel. Číslo 87 777.

Více najdete na www.facebook.com/ergoaktiv.cz a na www.polivkovasmrst.cz

Publikováno: 13.02.2017, poslední změna: 13.02.2017
Autor: Kancelář starosty