Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Masopust aneb všechny tváře Prahy 5

Pátá městská část připravila do parku Portheimka a na přilehlé náměstí 14. října masopustní trhy a oslavu masopustu. Trhy zde poběží od 16. do 19. února, samotné masopustní veselí, k němuž se přidají i ambasády působící na území Prahy 5, vypukne v neděli 19. února v 13 hodin. Chybět zde nebude ani soutěž o nejhezčí masku.

„Oslava masopustu proběhne v rámci Dnů Prahy 5. Chtěl bych, aby se jak Dny Prahy 5, tak oslava masopustu, staly tradičními akcemi naší městské části,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Masopustní oslavu však v rámci Dnů Prahy 5 nepořádá jen radnice, ale i další instituce a spolky. Každý si ten „svůj“ masopust může najít na webových stránkách, věnovaných Dnům Prahy 5. Věřím, že všechny akce budou přínosem do sousedských vztahů.“

Průběžně doplňované informace o Dnech Prahy 5 je možné najít na dnyprahy5.praha5.cz.

A na co budete moci těšit? Milovníci české zabijačky na jitrničky a jelítka, zabijačkovou polévku nebo ovárek a koleno od českých řezníků a farmářů. Už jste někdy ochutnali thajskou okurkovou polévku nebo Kaeng Chued (horkou polévku z kraba), případně rýžovou polévku Kao dom? Měli jste příležitost vychutnat si kubánský doutník a světově proslulý kubánský rum? Víte, jak vypadá karnevalová sezóna v Tunisu, Thajsku nebo Idonésii? Dozvíte se více o tradičním indonéském divadle Wayang nebo o uctívání bohů v této cizokrajné zemi. Rakouští sousedé představí Tyrolský Masopust, vlastní tradice a svátky, nechají vás ochutnat alpské speciality a přivezou kus přírody z Alp. Znáte chuť a vůni tuniského Falafelu a nebo tuniské speciality Briky?

Na náměstí 14. října budete moci nakoupit také ořechy, hrušky a jablka nebo med i medovinu
z českých farem. Pro příznivce zdravějších specialit budou připravené brokolicové i cuketové placičky, ovocné koláče i masopustní koblihy a šátečky. Při veselici v chladném únorovém dni oceníte také dýňovou polévku nebo tradiční masopustní kapustnici. 

Vedle skvělého jídla a pití budou k dispozici i tvořivé dílny pro děti a rodiče v Galerii Portheimka, kde bude k vidění i výstava pohyblivých loutek Stáni Stuchlé. Každý hravý návštěvník ocení průvodce masopustní stezkou v podobě hrací karty, která mu přinese spoustu kvízů, hádanek i šifer v celém parku Portheimka.

Po přivítání starostou Radkem Klímou si s vámi v 14.00 zabubnuje v kruhu Petr Šušor. V 14.30 vystoupí tanečníci a herci DDM Prahy 5. V 15.00 vás zahřejí písničky velikánů Voskovce a Wericha
v podání dětí DDS P5 při Švandově divadle. V 15.30 si zatančíte při nádherné romské hudbě Mária Biháriho a Bachtale Apsa. V 16.00 vyhlásíme nejhezčí masky. V 16.30 si s dětmi zazpívá Jana Rychterová a v průběhu celého odpoledne se můžete těšit i na překvapení z Kuby, Thajska, Rakouska, Tunisu a Indonésie. Celým masopustním odpolednem vás provede moderátorka Českého rozhlasu Jana Rychterová. 

Přečteno: 41298x
Publikováno: 13.02.2017, poslední změna: 13.02.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout