Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Dny Prahy 5 dnes začínají

Pátá městská část zakládá novou tradici - Dny Prahy 5, jejichž první ročník proběhne
15. – 22. února. Do týdenní akce se vedle radnice zapojí především místní kluby, spolky,
organizace i velvyslanectví, jež v rámci bohatého programu nabídnou desítky akcí. Únorový termín, který vychází z data 22. února 1903, kdy byl Smíchov povýšen na město, nabídne
i masopustní veselí.

Souhrnný přehled desítek aktivit sledujte na webových stránkách http://dnyprahy5.praha5.cz, informace budou k dispozici i na https://www.facebook.com/dnyprahy5.

„Chceme, aby se Dny Prahy 5 staly příležitostí, kdy si obyvatelé budou moci připomenout sounáležitost s místem, kde žijí, vyrůstají, stárnou a vychovávají své děti. Kdy si budou moci uvědomit bohatou historii naší městské části i úžasnou práci našich předků. Dny Prahy 5 mají být celospolečenskou a komunitní akcí, během níž se můžete setkat se sousedy, seznámit se s aktivitami místních spolků a organizací a třeba i najít nové známé a přátele,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Dny Prahy 5 nemají být „radniční“ akcí, byť radnice je, a pravděpodobně vždy bude, jejich hlavním organizátorem. Věřím, že v dalších letech si je vezmou za své sami obyvatelé pětky a stanou se součástí života naší městské části. Děkuji všem, kteří se prvního ročníku zúčastní - bez jejich zájmu a aktivity by tato úžasná akce nemohla proběhnout.“

Součástí Dnů Prahy 5 budou i akce, které každoročně pořádá radnice Prahy 5. Konkrétně se jedná o vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže „Talent roku“, 2. ročníku soutěže „Sportovec roku“ a předávání čestných občanství.

Nově bude městská část organizovat i Masopust, který proběhne v neděli 19. února v parku Portheimka. Akce s názvem „Masopust aneb všechny tváře Prahy 5“ se zúčastní i velvyslanectví, sídlící na území městské části. Masopustu budou předcházet masopustní trhy s tématem Hostina a česká zabijačka, které na nám. 14. října poběží od 16. února. Masopustní veselí připravil v Hlubočepech i spolek Prokopovo (18. 2.), v Košířích spolek MaM (22. 2.), na Smíchově v Kinského sadech Národopisné muzeum (18.2.) a Městská knihovna (22. 2.).

Přečteno: 33285x
Publikováno: 08.02.2017, poslední změna: 15.02.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout