Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

Dopravní opatření v návaznosti na uzavření zastávky metra Jinonice

Vážení občané, dovolujeme si Vás informovat o uzavření stanice metra trasy B Jinonice, v termínu od 7. 1. do 7. 8. 2017, z důvodu kompletní modernizace její veřejné části.

Díky informaci o přemístění pobočky České pošty z ul. Pod Vidoulí do nového objektu v ul. U Trezorky, byl regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) a Dopravní podnik hl. m. Prahy požádán starostou MČ P5 o úpravu tohoto dopravního opatření tak, aby byla zajištěna přímá dostupnost centra Smíchova a nové adresy pobočky České pošty cestujícím z oblasti u zastávky Vidoule. Tento požadavek MČ Praha 5 byl akceptován, spojení zajistí linka 153.

Náhradní doprava bude zajištěna posílením a odklonem autobusové linky 137 (pojede nově ulicí U Trezorky) a pravidelnou linkou 149. Náhradní autobusovou dopravu v uvedeném režimu bylo podle organizátorů PID nutné zvolit kvůli absenci možnosti otáčení autobusů u stanice metra Radlická, a též intenzitě dopravy a kolonám na Radlické ul. (úsek mezi stanicemi metra Radlická – Nové Butovice). Parametry autobusové linky 137 se podle našich informací ještě dolaďují, nicméně zjednodušeně se předpokládá, že v pracovní dny pojedou všechny spoje této linky do Jinonic a dále pak vybrané spoje do Nových Butovic.

Ve středu 21. prosince se uskutečnilo jednání mezi zástupci MČ Praha 5 a Dopravního podniku hlavního města Prahy ohledně dopravy při uzavření stanice metra Jinonice. Je připraveno řešení, při kterém budou v pracovní dny všechny spoje linky č. 137 prodlouženy od Waltrovky ke stanici metra Jinonice novou ulicí U Trezorky (kde bude zřízena i zastávka), část spojů linky č. 137 bude přečíslována na linku č. 153 a tyto spoje budou ukončeny v zastávce Vidoule. Mezi stanicemi Jinonice a Nové Butovice budou jezdit linky č. 137 a 149. Spojů linky č. 137 bude jezdit v úseku Jinonice – Nové Butovice podstatně více než v současné době, kdy jezdí v intervalu 30 minut. MČ Praha 5 navrhla i jiné řešení dopravy, ale to již není možné realizovat. Provoz autobusové dopravy v oblasti Jinonic bude od 7. ledna 2017 monitorován a zástupce Dopravního podniku přislíbil změny, pokud navrhované řešení dopravy nebude dostatečné.

Budeme rádi za všechny vaše podněty a připomínky nejen k dopravě v Jinonicích a okolí na e-mailové adrese mhd@praha5.cz.

Publikováno: 21.12.2016, poslední změna: 17.02.2017
Autor: Kancelář starosty