Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Na Barrandově byla slavnostně otevřena dětská rehabilitace

Poliklinika Barrandov má nově otevřené oddělení dětské rehabilitace. Pro vybudování ordinace se rozhodla rehabilitační lékařka MUDr. Jarmila Haubnerová vzhledem k vysokému počtu dětí, které rehabilitace potřebují navštěvovat. Společně se zkušenými fyzioterapeuty zde budou pohybově pečovat o děti od novorozenců do 18 let věku metodami prof. MUDr. Václava Vojty, prof. MUDr. Karla Lewita, Dr.Sc. a prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D, jejichž kurzy všichni terapeuti absolvovali.

Objekt Polikliniky Barrandov patří do majetku městské části Praha 5, která prostory dále pronajímá tak, aby občanům byla nabídnuta maximální možná komplexní péče. „Jsem velmi rád, že se nám rehabilitační oddělení, vzhledem k výrazně se zvyšujícímu počtu dětských pacientů, společnými silami podařilo otevřít. Dětská rehabilitace, kterou povede lékařka s mnohaletou špičkovou praxí, bude nejen pro obyvatele Barrandova zárukou kvalitní péče,“ uvedl starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma (TOP 09).

Oddělení je příjemně zařízeno s ohledem na dětské pacienty, má dvě ordinace - jednu, ve které probíhají lékařská vyšetření a diagnostika, druhá je určena samotným rehabilitacím pod vedením fyzioterapeutů. Čekárna je vybavena dětskými hračkami. Oddělení je dobře přístupné i pro maminky s kočárky, protože se nachází v přízemí budovy Poliklinika Barrandov.

"Děkuji Praze 5 a zejména panu starostovi za umožnění vybudování oddělení dětské rehabilitace, které v naší lokalitě dlouhodobě chybělo. Naším cílem je, kromě diagnostiky a přímé práce terapeutů s dětmi, pomoci rodičům osvojit si základy zdravotního cvičení, které mohou s dětmi provozovat i doma a vést je tím ke zdravému držení těla a správným pohybovým návykům. Do budoucna plánujeme systém vzdělávání pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti péče o pohybový aparát  - Škola zad, Prevence pádů u seniorů, Ergonomie pracovního prostředí a další," říká MUDr. Jarmila Haubnerová. 

Přečteno: 23459x
Publikováno: 04.04.2016, poslední změna: 04.04.2016
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout