Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Cibulku v Praze 5 ovládly pohádkové bytosti a zaznamenaly rekordních 8100 návštěvníků!

Smotat klubíčka pohádkové babičce, naházet zlatá jablíčka do dračí tlamy nebo třeba pomoci vodníkovi poznat zvířátka, to jsou jen příklady úkolů, které čekaly na děti v sobotu v lesoparku Na Cibulce v Praze 5. Již podruhé zde totiž Městská část Praha 5, pod záštitou prvního zástupce starosty JUDr. Petra Lachnita, pořádala populární pohádkový les.

“S agenturou Velká dobrodružství jsme v Praze 5 uspořádali v uplynulých letech pohádkových lesů již pět, jen na jiných místech. Loni jsme byli na Cibulce se strašidly, ale zavítali jsme také do zahrady Kinských nebo třeba na Barrandov. Na tyto pohádkové lesy přišlo více než 35 tisíc lidí, takže jsou mezi obyvateli Prahy 5 nesmírně oblíbené a my jsme rádi, že je můžeme potěšit,” vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

Na akci dorazilo přes 8000 návštěvníků, v rámci prevence si mohli také nechat změřit tlak zdravotními setřičkami příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nebo si pohladit koně Městské policie Praha 5.

“Mně se nejvíc líbily všechny pohádkové postavy, ale úplně boží byla Mařenka a Perníková chaloupka, tam jsem musela nalepit červená srdíčka. Myslela jsem, že je to perník, tak jsem si kousla, ale nebyl,” směje se čtyřletá Karolínka ze Smíchova.

“My byli se synem a dvojčaty na všech pohádkových lesích, které dělala pro Prahu 5 Velká dobrodužství a určitě půjdeme zase. Dekorace a kostýmy jsou nádherné, úkoly chytré, dárečky  pestré a pokaždé jiné a samozřejmě nás láka i to, že je akce zadarmo,” vysvětluje paní Gabriela Tuháčková z Košíř.

Příště se mohou malí návštěvníci těšit na zbrusu nový Pohádkový les s názvem – Princové a princezny, který se bude konat 27. září a bude na děti a jejich rodiče čekat v zahradě Kinských. "Předpokládáme, že tento pohádkový les navštíví vice než 15 000 návštěvníků," odhaduje 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na adrese http://veldo.rajce.idnes.cz/2014%2C20.6.cibulka/

Přečteno: 15932x
Publikováno: 23.06.2014, poslední změna: 23.06.2014
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout