Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

 
 
 

Galerie městské části Praha 5 představí v lednu výstavu řezbářských děl

Lednová výstava v Galerii MČ Praha 5 (Štefánikova 13-15) přiblíží práci řezbářského studia Magmé, které vzniklo v roce 2012 a funguje v budově ZŠ Kořenského. První společná expozice umožní návštěvníkům pomyslně nahlédnout do řezbářské dílny a nasát trochu z tvůrčí atmosféry z vystavených výrobků.

Studio založila akademická sochařka Magdalena Mézlová se svým manželem Davidem Loderem. „Tradiční řemeslo stále láká nové účastníky a jejich počet každým rokem v kurzech přibývá. Práce s voňavým dřevem v příjemném prostředí a s pohodovou atmosférou účastníky přenese do jiného světa, kde nemají místo žádné každodenní starosti a shon,“ říká Magdalena Mézlová a pokračuje: „Řezbářství je vhodné pro kohokoli. I ten, kdo si o sobě myslí, že není příliš zručný, je brzy překvapen, jak je opracování dřeva kvalitními řezbářskými dláty příjemné a nenáročné. Kurzy navštěvují účastníci všech věkových skupin, každý rozvíjí vlastní témata a ke každému je přistupováno individuálně.“

Galerie MČ Praha 5 nabídne práce zejména lidí z Prahy 5 a okolí – dětí i dospělých,  maminek na mateřské či seniorů v důchodovém věku. Témata jsou různorodá, od nejjednodušších prvních řezbářských krůčků (misky, lžičky, reliéfy a jednoduché sošky) až po práce již zkušených řezbářů, kteří se v kurzech zdokonalují v náročnějších technikách, například na ornamentální řezbě, figurální tvorbě, propracovaných loutkách či betlémových figurách apod.

„Některá z vystavovaných děl jsou teprve ve fázi rozpracovanosti a je tak zajímavé vidět proces práce bez finálních povrchových úprav ve formě polotovaru,“ uvedl radní Petr Hnyk (SZ).

Vernisáž proběhne ve středu 7. ledna od 18 hod., info o kurzech na www.rezbarstvi-kurzy.cz

Přečteno: 40157x
Publikováno: 05.01.2015, poslední změna: 05.01.2015
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout