Titulní stránka TVP5 PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Vyhledávání usnesení ZMČ a RMČ

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Tiskové zprávy

Anketa

Jak hodnotíte práci zastupitelů ve volebním období 2010-2014 (oznámkujte jako ve škole):

Oslavy 300. výročí na Zlíchově

MČ Praha 5 otevřela nový sběrný dvůr

Ve čtvrtek 1. 10. 2009 byl slavnostně otevřen nový sběrný dvůr v Jinonicích. Otevření dvora se zúčastnili zástupci MČ Praha 5, Magistrátu hl. m. Prahy a Pražských služeb. Moderně vybavený sběrný dvůr je uzpůsobený pro všechny typy odpadu a je občanům k dispozici v areálu služeb MČ Praha 5 v ulici Klikatá č.p. 1238/90.

„Dostupnost a kapacita sběrných dvorů v rámci hlavního města je mnohde nedostatečná, městská část Praha 5 se snaží samozřejmě dělat vše proto, aby tento druh služeb byl pro její občany bezproblémově přístupný,“ říká starosta Milan Jančík.

„Je naší snahou poskytnout občanům a živnostníkům dobrou možnost likvidace odpadů a umožnit tak další zlepšení životního prostředí. Věřím, že lepší dostupnost dvora se přímo odrazí na čistotě naší městské části,“ vyjádřil se místostarosta Petr Horák.

Sběrný dvůr o celkové ploše 1600 metrů čtverečních je vybaven pro příjem všech druhů odpadů a to včetně nebezpečných látek jako jsou například barvy a staré baterie, nebo například bioodpadu. Plochu pro sběrnu pronajímá MČ P5 společnosti Pražské služby a.s.
Publikováno: 01.10.2009, poslední změna: 01.10.2009