Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

 
 
 

MČ Praha 5 otevřela nový sběrný dvůr

Ve čtvrtek 1. 10. 2009 byl slavnostně otevřen nový sběrný dvůr v Jinonicích. Otevření dvora se zúčastnili zástupci MČ Praha 5, Magistrátu hl. m. Prahy a Pražských služeb. Moderně vybavený sběrný dvůr je uzpůsobený pro všechny typy odpadu a je občanům k dispozici v areálu služeb MČ Praha 5 v ulici Klikatá č.p. 1238/90.
 
„Dostupnost a kapacita sběrných dvorů v rámci hlavního města je mnohde nedostatečná, městská část Praha 5 se snaží samozřejmě dělat vše proto, aby tento druh služeb byl pro její občany bezproblémově přístupný,“ říká starosta Milan Jančík.
 
„Je naší snahou poskytnout občanům a živnostníkům dobrou možnost likvidace odpadů a umožnit tak další zlepšení životního prostředí. Věřím, že lepší dostupnost dvora se přímo odrazí na čistotě naší městské části,“ vyjádřil se místostarosta Petr Horák.
 
Sběrný dvůr o celkové ploše 1600 metrů čtverečních je vybaven pro příjem všech druhů odpadů a to včetně nebezpečných látek jako jsou například barvy a staré baterie, nebo například bioodpadu. Plochu pro sběrnu pronajímá MČ P5 společnosti Pražské služby a.s.
Přečteno: 33513x
Publikováno: 01.10.2009, poslední změna: 01.10.2009
Vytisknout