Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Pozor - důležité

Anketa

Jakou tramvajovou linku ve své pravidelné trase preferujete pro obsluhu Radlic (zastávky Křížová až Radlická)?

Železniční most bude pro pěší od pátku 15. 12. 2017 uzavřen

Podle informací Technické správy komunikací hl. m. Prahy bude z důvodu havarijního stavu budou od pátku 15. 12. 2017 až do odvolání uzavřeny pěší lávky na železničním mostě na Výtoni. Během tohoto opatření, které vstupuje v platnost v pátek 15. prosince, bude spojení mezi Prahou 2 a Prahou 5 v dané v lokalitě zajišťovat přívoz.

Práce proběhnou v létě.

Samotná rekonstrukce je naplánována na letní sezóny 2018 a 2019, protože zahájení prací je možné až po odstávce plynovodu umístěného na konzolách lávek po ukončení topné sezóny 30. května.

Nejdříve proběhne montáž pracovního lešení, tryskání konstrukce a doplňující průzkum rozsahu koroze. Rekonstrukce bude ukončena do 30. září, kdy začíná nová topná sezóna.

Rekonstrukční práce přitom proběhnou ve dvou etapách. Jako první bude v roce 2018 opravena jižní lávka na návodní straně mostu, v roce 2019 bude následovat severní lávka na povodní straně.

Jak bude fungovat přívoz

Pod železničním mostem bude během uzavření lávek v provozu přívoz na trase Císařská louka – Kotevní – Výtoň.

• Zimní provozní doba přívozu

Po - Pá: od 7.00 do 19.00,

So a Ne: od 8.00 do 19.00.

• Na jaře se provozní doba přívozu začne prodlužovat.

Základní interval bude 20 minut, ve špičkách 10 minut.

• Na přívozu bude platit standardní tarif PID, bude bezbariérový a bude na něj možné vzít kolo.

Zde najdete informace o uzavírce

Portál TSK: http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/archiv-tiskovych-prohlaseni

Publikováno: 13.12.2017, poslední změna: 13.12.2017