Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

Zachraňte město! vyzývá soutěž Do práce na kole

Co takhle nechat auto doma a celý květen šlapat do práce na kole? Tuhle měsíční týmovou výzvu loni přijalo 13 000 lidí ve 33 městech po celé republice. Jízda na kole podle lékařů dobře prokrvuje mozek a také odbourává stres. Účastníci akce ovšem nemyslí jen na sebe, ale i prostředí ve městech. Bez emisí, kolon a nesmyslně parkujících aut. Registrace do soutěže, kterou poosmé pořádá spolek Auto*Mat, začínají 1. března.

Cílem tradiční jarní akce není „honit“ kilometry,  ale zkusit se v květnu co nejčastěji dopravovat do práce „na vlastní pohon“ - tedy nejen na kole, ale i pěšky nebo během. Na týmy o 2-5 lidech pak kromě dobrého pocitu čekají výhry v podobě stylových kol, cyklistické výbavy, outdoorových zájezdů a další ceny. V každém městě pak místní organizátoři pořádají speciální akce jako snídaně zdarma nebo volný vstup do bazénu či hladomorny.

Více informací naleznete na www.dopracenakole.cz nebo facebook.com/dopracenakole.

Publikováno: 09.02.2018, poslední změna: 09.02.2018
Autor: Odbor Kancelář starosty