Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

 
 
 

Slunný den v Portheimce proběhl ve znamení ragby

Pomyslného výkopu se ujal zástupce starosty Bc. Lukáš Herold, který má za MČ P5 na starosti sport. „ Jsem rád, že jsme se tu sešli v tak hojném počtu. Především bych chtěl využít příležitosti a poděkovat RC Tatra Smíchov za jejich přínos českému ragby a uspořádání této akce a v neposlední řadě i hráčům New Zealand Ambassador´s XV. za to, že přijali pozvání a jsou tu dnes s námi,“ poděkoval během své zahajovací řeči. 

RC Tatra Smíchov nezůstala pozadu a darovala místostarostovi oficiální dres, ve kterém nastoupí výběr České republiky na sobotní přátelské utkání. Ten ani chvíli neváhal a dres si hrdě oblékl.

Dopoledne pokračovalo v soutěžním duchu, kdy proti sobě byla postavena dvě družstva zastoupena dobrovolníky ze základních škol. Nezúčastnily se pouze děti, ale byly zapojeny i paní učitelky. Dráhy obsahovaly slalom, přeskok a správné ragbyové poražení „soupeře“, v tomto případě nahrazeným tréninkovým válcem.

Předskokany očekávanému bojovému tanci HAKA udělala skupina školaček, které si pro hráče připravily taneční vystoupení hned na dvě písničky. Jednou z nich byl i známý hit od skupiny ABBA – Mamma Mia!, při kterém se rozhýbali snad všichni přítomní návštěvníci. Následoval bojový pokřik v podání mládeže z RC Tatra Smíchov, který by dokázal zastrašit i toho nejvíc odvážného protivníka. Obě vystoupení sklidila velký potlesk, čímž vytvořila skvělou atmosféru pro nástup hráčů New Zealand Ambassador´s XV k ukázce zmiňovaného HAKA tanece.

Program a zábavné odpoledne pokračovalo až do 13:30 a atmosféra napovídala, že splnilo svůj účel nad očekávání a dneškem se možná zrodí nové ragbistky a ragbisté, kteří objevili, jak krásným sportem ragby je.

 

 

 

 

Přečteno: 821x
Publikováno: 15.06.2017, poslední změna: 15.06.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout