Praha 5 hostila I. ročník International Football Summer Prague Cupu 2018

20/06/2018

Celkem jedenáct družstev se zúčastnilo I. ročníku International Football Summer Prague Cupu 2018, fotbalového turnaje žáků do 11 let, který se pod záštitou MČ Praha 5 a ve spolupráci s hlavním městem Praha konal ve dnech 12. – 13. června 2018 na hřišti pražského klubu SK Motorlet.

Turnaj se v důsledku deštivého počasí odehrál na umělé trávě – a i když sportu počasí příliš nepřálo, děti si turnaj užily naplno. Hráči i trenéři byli nadšeni a domů si kromě ocenění odvezli i spoustu krásných sportovních zážitků.

Vítězným týmům předali ceny a poblahopřáli za městskou část Praha 5 radní Bc. Martin Damašek, M. A., radní Bc. Lukáš Herold, vedoucí Oddělení občanské společnosti, podpory podnikání a zahraničních styků Mgr. Karolína Ciml Preislerová a dále vedoucí Oddělení sportu Mgr. Dana Šachová z MHMP.

Celkové umístění jednotlivých týmů:

1. FC Petržalka Akadémia  (Slovenská republika)
  2. AC Sparta Praha (Česká republika)
  3. Bohemians Praha 1905 (Česká republika)
  4. Benešov (Česká republika)
  5. UTA Arad (Rumunsko)
  6. Panyu (Čína)
  7. Mushengyuan (Čína)
  8. Motorlet Praha (Česká republika)
  9. FK Grafičar Belehrad (Srbsko)
  10. Törökugrató (Maďarsko)
  11. Primary School 65 Warsaw (Polsko)